یکشنبه24/شهریور/1398

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر ایرانشهر : صبح امروز و در جلسه شورای اداری شهرستان ایرانشهر که با حضور دکتر مهدی جمالی نژاد مدیرکل سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور برگزار شد نوراحمد درخوش با بیان بخشی از مشکلات شهرداری ایرانشهر خواستار حمایت بیشتر از این شهرداری شد.
چکیده ی مطالبات مطرح شده از جانب شهردار ایرانشهر به شرح زیر است.

🔷ایرانشهر دارای مشکلات عدیده ایست که شدت و نمونه ی آن در سطح کشور کم نظیر و یا حتی بی نظیر است.
🔶باتوجه به خط القعر بودن ایرانشهر نسبت به شهرهای همجوار استان و حوزه آبریز 80الی 90کیلومتری و با توجه به اینکه حتی بارندگی های در حد 15mmسبب بروز رواناب و ابگرفتگی شدید معابر در سطح ایرانشهر و همچنین هدایت فاضلاب و رواناب به نقاط پایین دست شهر مانند روستای کلینک می شود، مطالعات جهت حل این معضل در حال انجام است و نیازمند مساعدت مالی در خصوص تامین اعتبار انجام مطالعات و اجرای پروژه هستیم.

🔷 ایرانشهر به گواه تاریخ مستعد وقوع سیل های خطرناک می باشد، جهت احداث و ترمیم سیل بند طرفین شهر و نقاط ضروری قراردادی با شرکت مشاور بسته شده و نیازمند مساعدت در جهت تامین اعتبار اجرای آن نیز هستیم
🔶در سال گذشته با استفاده از ظرفیت نیروهای انسانی و ماشین آلات شهرداری، توانستیم بسیاری از پروژه های عمرانی را خودمان انجام دهیم و از این طریق توانستیم 4میلیارد تومان از اعتبارات استانی را از حساب ذیحسابی به حساب جاری شهرداری انتقال داده و بخشی از مشکلات خود را حل کنیم، لذا خواهشمند است نسبت به نوسازی و تجهیز ناوگان ماشین آلات عمرانی، خدماتی و آتش نشانی نگاه ویژه به ما داشته باشید
🔷 ایرانشهر دارای 6/500/000متر مربع معبر می باشد که فقط 40 درصد آن اسفالت است و باتوجه به اینکه جمعیت ایرانشهر بالای 100هزار نفر می باشد از دریافت قیر رایگان محرومیم، خواهشندیم مساعدت لازم با توجه به نیاز منطقه را داشته باشید.
🔶 پروژه جداسازی آب آبیاری فضای سبز از آب شرب با وجود انجام مطالعات بعلت عدم تامین اعتبار متوقف شده خواهشندیم نسبت به تامین اعتبار این پروژه همکاری نمایید.
🔷نیازمند حمایت در زمینه ساماندهی نگهداری و کشتار دام زنده و واگذاری آن به بخش خصوصی هستیم. مطالعات این طرح انجام شده و مزایده آن بزودی برگزار می شود.
🔶در حال تنظیم قرارداد راه اندازی ممیزی املاک نیز می باشیم که با توجه به قول استاندار جهت مساعدت، از شما انتظار همکاری و حمایت در جهت تامین اعتبار این پروژه را داریم.

🔷ایرانشهر فاقد هرگونه تابلوی راهنمایی و اطلاعاتی است، جهت رفع این نقیصه با یکی از برترین شرکت های کشور قرارداد بستیم که ازبعد از ماه مبارک رمضان عملیات نصب این تابلو ها در سطح شهر آغاز خواهد شد، در این زمینه نیازمند کمک مالی نیز می باشیم.
🔶ایرانشهر بالاترین سرانه ی فضای سبز استان را داراست جهت حفظ این مهم و رشد و پیشرفت بیشتر احداث دو پارک سجاد شهر (5هکتار)،وحدت (6هکتار) را در دستور کار داریم و نیازمند مساعدت مالی در جهت تامین اعتبار نیز هستیم
🔷در سال 87با توجه به تاییدیه امور آب، سایت پسماند ایرانشهر تاسیس و اقدام به حفر ترانشه جهت دفع اصولی زباله نمودیم و همکنون دفع زباله در ایرانشهر بصورت اصولی صورت میپذیرد منتهی برای احداث کارخانه بازیافت و پردازش، اداره ی آب از دادن تاییدیه خودداری می کند و متعاقبا سازمان پسماند اعتبارات تخصیص یافته به سایت پسماند را آزاد نمی کند، در این خصوص نیازمند همکاری در جهت آزادسازی اعتبارات با هماهنگی مشاور نیز می باشیم.

🔶با توجه به افزایش 3تا 4 برابری بسیاری از اقلام اولیه و ضروری شهرداری و همچنین با توجه به اینکه براساس رای دیوان عدالت اداری، شهرداری ها 20کد درآمدی خود را از دست داده اند و همچنین رکود بازار مسکن و کاهش ساخت و ساز، همانطور که رئیس کمیسیون عمران مجلس اذعان نموده اند شهرداری های کشور دچار بحران مالی شده و حتی بیش از 1000 کشور در معرض ورشکستگی قرار گرفته اند،که شهرداری ایرانشهر از این قضیه مستثنی نیست و شاهد افزایش بدهی های روزمره نیز هستیم. خواهشندیم حمایت های مالی خود را از شهرداری ایرانشهر دریغ نفرمایید، تا شاهد صدمات جبران ناپذیری به بدنه شهرداری ایرانشهر نباشیم.
🔷مطالبات شهرداری ایرانشهر از محل کمیسیون ماده 77 به میزان 10 میلیارد تومان و محل عوارض پروانه کار دانشگاه ولایت، علوم پزشکی، اداره کل راه و شهرسازي و .... به بیش از 24 میلیارد تومان می رسد که تحقق این مبلغ بخش زیادی از مشکلات شهرداری ها از جنبه مطالبات کارکنان و حقوق آنها را حل می نماید خواهشندیم نسبت به تحقق دریافت این مبلغ همکاری لازم را داشته باشید
🔶با وجود تمام مشکلات در طی 17ماه اخیر مدیریت شهرداری،به ارزش بیش از 19میلیارد تومن عملیات عمرانی، انجام گرفته است، 387مترمربع زیرسازی، 300هزار متر مربع آسفالت، بیش از 30 کیلومتر جدول گذاری و 22هزار متر اجرای پازل و پیاده رو سازی داشته ایم همچنین احداث و بهسازی و ترمیم 5 میدان از میادین اصلی شهر، احداث و ترمیم 37 چشمه سرویس بهداشتی و.... از جمله اقدامات این شهرداری می باشد.
🔰روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر ایرانشهر 🔰

بازدید امروز0
بازدید دیروز0
بازدید هفته0
بازدید کل24524

چه کسی آنلاین است!

1
آنلاین