شنبه28/فروردين/1400

🌺🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷💐
💠خدمات رساني٬ عمران شهري و بهبود محيط هاي اجتماعي از ما٬ حفظ و نگهداري از شما💠
🔰ادامه عملیات پیاده رو سازی خیابان ولایت ....🔰
✳️عمران
✳️نقلیه موتوری
✳️روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر ایرانشهر🌺💐🌺💐🌺💐🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷

💠شهروند عزيز: با پرداخت به موقع عوارض٬ با شهرداري در عمراني و آباداني شهر خود مشاركت كنيم💠
🔰عملیات لکه گیری معابرسطح شهر ایرانشهر ....🔰
✳️عمران
✳️نقلیه موتوری
✳️روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر ایرانشهر💠خدمات رساني٬ عمران شهري و بهبود محيط هاي اجتماعي از ما٬ حفظ و نگهداري از شما💠
🔰عملیات اکیپی پاکسازی، هرسکاری، نظافت و جمع آوری درختان شکسته محوطه پارک فجر....🔰
✳️سازمان سیما،منظروفضای سبزشهری
✳️نقلیه موتوری
✳️روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر ایرانشهر🌹💐🌾🌼🌻🌸🌴🌴🌴🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷
💠محیط زیست میراث پدرانمان نیست بلکه امانت فرزندانمان است💠
🔰آذین بندی وزیبا سازی منظر شهری با کاشت گلهای بهاری🔰
✳️سازمان سیما،منظر وفضای سبز شهری
✳️نقلیه موتوری
✳️روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر ایرانشهر*بازدید میدانی فرماندار و شهردار ایرانشهر از پروژه های شاخص شهرداری*

به گزارش روابط عمومی شهرداری ایرانشهر ، *دکتر شعبانی فرماندار شهرستان ایرانشهر و نوراحمد درخوش شهردار ایرانشهر صبح امروز مورخ ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ از پروژه های شاخص و زیربنایی شهر ایرانشهر که برخی از پروژه ها افتتاح و تعدادی در حال احداث، (نخلستان جدید مجاور پارک بوستان، ، پردیس سینمایی، اقامت گاه سنتی در محل پارک بعثت، پارك وحدت ، سايت احداث cng،سايت شهرک کارگاهی وصنوف مزاحم و پارکینگ ماشین آلات سنگین، کانال اجرا شده دفع آبهای سطحي در زيباشهر ، سایت جدید میوه و تره بار، سايت پيشنهادي آرامستان* بازديد نموده و در جریان آخرین وضعیت این پروژه ها قرار گرفتند.

بر اساس این گزارش در این بازدید،  بر تکمیل و بهره برداری هرچه سریع تر این طرح ها جهت ارتقای زیرساخت های عمرانی شهر ایرانشهر در حوزه های مختلف تاکید و راهکارهای لازم را برای این منظور ارائه دادند.

در پایان بازدید که از محل قلعه ناصریه صورت گرفت مقرر گردید شهرداری و میراث فرهنگی در جهت حفظ و نگهداری آثار باستانی تعاملات ممکن را به انجام برسانند.
*روابط عمومی شهرداری ایرانشهر*زیر مجموعه ها

شهر ایرانشهر  در روزگار باستان به نام پهره (پهله)سخن به ميان آمده است و پهله و پهره که معرب آن فهره ،به معناي شهر بزرگ مي باشد . ودر زمان حمله اسکندر به ايران وهند ،ايرانشهر منطقه اي آباد و سر سبز و خرم بوده به طوري که سه ماه لشکريان اسکندر براي آسايش و ترميم قواي از دست رفته و تامين آذوقه ،در اين ناحيه ماندگارشدند .اين شهر بزرگ براثر عوامل گوناگون رو به ويراني نهاد تا جائي که به صورت دهکده اي در آمد اما در زمان ناصر الدين شاه ،شاهزاده فيروز ميرزا نصرت الدوله ( فرزند ميرزا نايب السلطنه فرمانرواي کرمان و بلوچستان ) براي رسيدگي به اوضاع بلوچستان و ايجاد پادگان نظامي شخصاً به منطقه مسافرت کردند و به بمپور و پهره آمدند . در گزارشي که براي ناصرالدين شاه مي فرستند متذکر مي شوند که فهره براي احداث يک دژنظامي بزرگ مناسب است ،زيرا هوايش از بمپور ملايم تر و آبش گواراتر است.( بمپور يکي از بخشهاي بزرگ

ايرانشهر که در ايام قديم مرکز حکمراني و انبارغله بلوچستان بوده است .) سرانجام ناصرالدين شاه با همت فيروز ميرزا در مدت 7 سال دژي مستحکم و بزرگ بوسيله استاد حسين معمار باشي کرماني ساخته و به نام قلعه ناصريه ناميده و محل پادگان نظامي شد. اين قلعه شامل عمارت شاه نشين ،زندان ،ساختمان ذخيره ،توپخانه ،قور خانه ، سرباز خانه ، غلام خانه ، مسجد، حمام و قراوال خانه مي باشد .( لازم به ذکر است اين بنا هم اکنون  در مرکز شهر قرار دارد و ساختمانهاي داخلي آن بکلي تخريب شده است .

مکان های و جاذبه های گردشگری شهرستان ایرانشهر:

بیت مقام معظم  رهبری (مدظله العالی)-

-قلعه دوست محمدخان(ناصريه) در مرکزشهر  ساختمان و نمايشگاه ايرانشناسي واقع در خيابان امام خميني
- سد بمپور واقع در کيلومترهفت بمپور 
- سد گران واقع در کيلومتر جاده خاش
- قلعه بمپور واقع در شهر بمپور 
-  نخلستانهاي شهردراز واقع در کيلومتر  سه جاده چابهار
- نخلستانها و رودخانه دامن در مسير ايرانشهر به زاهدان 
-مسجد ال رسول(ص) واقع در خيابان طالقاني 
- مسجد نور واقع در خیابان نور

..

بازدید امروز0
بازدید دیروز0
بازدید هفته0
بازدید کل24524

چه کسی آنلاین است!

1
آنلاین