دوشنبه31/خرداد/1400

*پیام تبریک شهرداری ایرانشهر به مناسبت ولادت امام رضا (ع)*

*✒️به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر ایرانشهر:* شهرداری ایرانشهر با صدور پیامی میلاد هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت؛ علی بن موسی الرضا(ع) را تبریک گفت. در متن این پیام آمده است :

*بسمه تعالی*
*پس از واجبات، هیچ کاری نزد خدای بزرگ، برتر از شاد کردن مؤمنان نیست.  امام رضا(ع)*

🖋یازدهم ذیقعده مصادف است با *میلاد باسعادت* هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت، *حضرت علی بن موسی الرضا (ع)* و چه نعمتی بالاتر از این که سرزمین ایران اسلامی مفتخر به میزبانی آن امام رئوف و غریب است و زیباتر آنکه مردمی که همواره دوستدار اهل بیت و حافظ ارزش ها و آرمان های اسلام بوده و هستند، همچون پروانه‌ ای  گرد شمع فروزان می چرخند و ارادت خود را نسبت به این فرزند خورشید به منصه ظهور می گذارند.

 *📌ضمن عرض تبریک* به مناسبت فرارسیدن میلاد آقا علی بن موسی الرضا(ع) به تمامی دوستداران و عاشقان آن امام رئوف ، *از خداوند منان برای همگان توفیق کسب فیض* و بهره مندی بیش از پیش از دریای فضائل این سرچشمه زلال رحمت الهی را مسئلت داریم.

*روابط عمومی شهرداری ایرانشهر*🌹🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🌹
💠شهر بدون شهروند و شهرداری بدون مشارکت شهروندان معنای واقعی نخواهد داشت💠
🔰ادامه عملیات تسطیح،زیرسازی ،آب پاشی وغلطک  کوچه سعدی 14 وفرعی های آن🔰
✳️عمران
✳️نقلیه موتوری
✳️روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر ایرانشهر✳️🌹🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🌹
💠پرسنل خدوم شهرداري ، شهر را تميز مي‌كنند و شهروندان فهيم آن را پاكيزه نگه مي‌دارند.💠
🔰عملیات پازل،سنگ فرش وزیبا سازی خیابان منتهی به ترمینال جدید🔰
✳️عمران
✳️نقلیه موتوری
🌴روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر ایرانشهر🌴*🎉پیام تبریک شهرداری ایرانشهر به مناسبت ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر🎉*
🟨
شهرداری ایرانشهر، طی پیامی فرا رسیدن میلاد با سعادت کریمه اهل بیت، حضرت فاطمه معصومه (س) و آغاز دهه کرامت را تبریک گفت.

این پیام به شرح زیر می باشد:
*بسمه تعالی*
ولادت باسعادت کریمه اهل بیت حضرت معصومه سلام الله علیها و آغاز دهه مبارک کرامت بر همگان مبارک باد.

*دهه اول ذی القعده ، که به نام دهه کرامت نامگذاری شده است ایام بسیار مبارک و پر برکتی است که در آن به واسطه میلاد انوار الهی ، عرش شکوفه باران است و فضا آکنده از عطر حضور ملائک مقربی است که زانوی ادب بر زمین نهاده اند.*
🌠
دهه کرامتی که در آن عطر شمیم رضوی و فاطمی در کشور می پیچد و فرصت نابی برای ترویج سیره و فرهنگ اهل بیت(ع) و تکریم مقام ولایت فراهم می شود.

*به همین مناسبت میلاد فرخنده کریمه اهل بیت، حضرت معصومه(س) و "روز دختر” و "دهه نورانی کرامت” را به تمامی مسلمانان و ارادتمندان ائمه اطهار(ع) تبریک* و تهنیت گفته، امیدواریم خداوند متعال توفیق معرفت اهل بیت سلام الله علیها این گوهر های زیبای هدایت و سعادت را به همه ما مسلمانان، عنایت فرماید.  

نوراحمد درخوش

شهردار ایرانشهر🌹🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🌹
💠موفقيت هر شهرداري لازمه ی  مشاركت شهروندان است.💠
🔰عملیات آب پاشی،غلطک،تسطیح وزیرسازی کوچه مکران  20🔰
✳️عمران
✳️نقلیه موتوری
🌴روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر ایرانشهر🌾زیر مجموعه ها

شهر ایرانشهر  در روزگار باستان به نام پهره (پهله)سخن به ميان آمده است و پهله و پهره که معرب آن فهره ،به معناي شهر بزرگ مي باشد . ودر زمان حمله اسکندر به ايران وهند ،ايرانشهر منطقه اي آباد و سر سبز و خرم بوده به طوري که سه ماه لشکريان اسکندر براي آسايش و ترميم قواي از دست رفته و تامين آذوقه ،در اين ناحيه ماندگارشدند .اين شهر بزرگ براثر عوامل گوناگون رو به ويراني نهاد تا جائي که به صورت دهکده اي در آمد اما در زمان ناصر الدين شاه ،شاهزاده فيروز ميرزا نصرت الدوله ( فرزند ميرزا نايب السلطنه فرمانرواي کرمان و بلوچستان ) براي رسيدگي به اوضاع بلوچستان و ايجاد پادگان نظامي شخصاً به منطقه مسافرت کردند و به بمپور و پهره آمدند . در گزارشي که براي ناصرالدين شاه مي فرستند متذکر مي شوند که فهره براي احداث يک دژنظامي بزرگ مناسب است ،زيرا هوايش از بمپور ملايم تر و آبش گواراتر است.( بمپور يکي از بخشهاي بزرگ

ايرانشهر که در ايام قديم مرکز حکمراني و انبارغله بلوچستان بوده است .) سرانجام ناصرالدين شاه با همت فيروز ميرزا در مدت 7 سال دژي مستحکم و بزرگ بوسيله استاد حسين معمار باشي کرماني ساخته و به نام قلعه ناصريه ناميده و محل پادگان نظامي شد. اين قلعه شامل عمارت شاه نشين ،زندان ،ساختمان ذخيره ،توپخانه ،قور خانه ، سرباز خانه ، غلام خانه ، مسجد، حمام و قراوال خانه مي باشد .( لازم به ذکر است اين بنا هم اکنون  در مرکز شهر قرار دارد و ساختمانهاي داخلي آن بکلي تخريب شده است .

مکان های و جاذبه های گردشگری شهرستان ایرانشهر:

بیت مقام معظم  رهبری (مدظله العالی)-

-قلعه دوست محمدخان(ناصريه) در مرکزشهر  ساختمان و نمايشگاه ايرانشناسي واقع در خيابان امام خميني
- سد بمپور واقع در کيلومترهفت بمپور 
- سد گران واقع در کيلومتر جاده خاش
- قلعه بمپور واقع در شهر بمپور 
-  نخلستانهاي شهردراز واقع در کيلومتر  سه جاده چابهار
- نخلستانها و رودخانه دامن در مسير ايرانشهر به زاهدان 
-مسجد ال رسول(ص) واقع در خيابان طالقاني 
- مسجد نور واقع در خیابان نور

..

بازدید امروز0
بازدید دیروز0
بازدید هفته0
بازدید کل24524

چه کسی آنلاین است!

1
آنلاین